HALLOWEEN U JEŽKA

V týdnu od 1. 11. do 5. 11. 2021 jsme si povídali o Halloweenu a Dušičkách. Abychom měli školku tematicky ozdobenou, děti celý týden pracovaly na dlabání dýní a také z keramiky si vytvořily dýni s ježkem – stojánkem na pastelky.

Tvoření se jim moc povedlo a děti měly velikou radost. Výzdobu školky ještě doplnil tatínek, pan Načeradský, krásnými dekoracemi.
V úterý 2.11. jsme zašli nakouknout přes bránu k místnímu hřbitovu a vysvětlili si, jak se svátek dušiček slaví a proč.
Ve středu jsme tančili strašidelné tance na oblíbenou píseň BUBÁCI A BROUCI.
Ve čtvrtek se z nás stali kouzelníci a představte si, čarovali jsme o 106! Uvařili jsme spoustu lektvarů, z rozdrcených kostí pavoučích 😊 a odvaru z babského ucha. Jednomu šikovnému čarodějovi se kouzlo tak moc povedlo, až nám z toho málem vybouchla školka. 😊
V pátek se děti převlékly do strašidelných kostýmů, zatančily si v doprovodu strašidelné hudby, ochutnaly pravou Halloweenskou svačinku od maminky, paní Načeradské. Na závěr celého týdne se děti vydaly na strašidelnou stezku, připravenou na chodbě naší školky. Pro statečné „nebojsy“ na konci stezky čekalo sladké kostlivcovo oko. 😊
Nahlédněte, prosím, do fotogalerie…snadněji se přeneste do čarovné hallowenské atmosféry.