Hudební prožitkový program „VE SVĚTĚ ZVUKŮ“

Dne 10. 11. 2021 do mateřské školy přijela lektorka a muzikoterapeutka Věrka Martincová se svým programem „Ve světě zvuků“. S sebou si přivezla lehko ovladatelné hudební nástroje, jako jsou bubínky, chrastidla, tlučky, dešťové hole, drhla nebo živlové kalimby.

V úvodu návštěvy paní lektorka Věrka děti s těmito nástroji seznámila a povyprávěla o tom, jak je hudba v životě každého člověka důležitá. Nejenom že se díky ní může každý seberealizovat, ale může také pomáhat v rozvoji komunikace a uvolňování emocí. Po tomto vyprávění děti díky své fantazii přirovnávaly tóny nástrojů ke zvukům z přírody a běžného života. Představte si, že děti slyšely téct potůček, padat déšť, nebo dokonce jet traktor a řezat pilu. V hlavní části programu si děti hru na nástroje vyzkoušely. To se jim moc líbilo… obzvlášť hra na africký buben „djembe“ je velice zaujala. Na tomto bubnu se sedí a je to skutečný zážitek.