Jak jsme se měli na Huslíku

23. 9. 2021 jsme v rámci projektového dne hrazeného z financí EU (Šablony II) navštívili Ekocentrum a záchrannou stanici zvířat Huslík v Poděbradech.

Ráno jsme odjeli autobusem k radiostanici v Poděbradech, kde na nás čekal vláček, kterým jsme se přesunuli do Huslíku. Jízda vláčkem byla moc prima a děti byly nadšené. 😊 Děkujeme tímto paní Michaele Špačkové za tento vláčkový zážitek!
Průvodci programu byli vedoucí ekocentra Kuba Vaněk a paní Martina Barvířová. O životě zvířat i celé záchranné stanice dětem poutavě vyprávěli. Přidali i spoustu osobních zajímavých zážitků. Děti si samozřejmě prohlédly i expozici živých zvířat. Dověděly se, jaká zvířata se mohou do záchranné stanice dovézt, jak se zachovat při nálezu zraněného zvířátka, jaká zvířátka se vrací do přírody a která musí v záchranné stanici zůstat. Velkým zážitkem pro děti bylo na vlastní oči vidět volavky, čápi, jezevce, lišky, dovádějící vydry, veverky, sovy i krkavce. Po prohlídce se mimo jiné pokoušely v kroužku, kde seděly na špalcích, hmatem poznat vlnu a ptačí pírka. Měly možnost prohlédnout si hnízda ptáků, živého ježka, vzít si do ruky pštrosí vejce, a dokonce i hada – korálovku. A to byl teprve zážitek! Děti si pak ještě zahrály „na ptáčky“, kdy pomocí kolíčků nosily jídlo (housenky) ptáčátkům (učitelkám) do hnízda.
Po této organizované části jsme si již bez dozoru zaměstnanců prošli přírodní zahrady, kde jsme viděli výběhy s koňmi a krávami i rybníček. Zde také děti mohly trávou krmit kozy a jít do kotce pohladit si k morčata a králíky.
Na zpáteční cestě vláčkem jsme pozorovali hráče golfu. Do školky jsme se vrátili plni dojmů.
Fota si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 😊
Bc. Olga Eliášová, učitelka