Únor v kostce

I přes to, že měl letošní únor o den více, utekl jako voda. V té díky plaveckému kurzu byli naši předškoláci tento měsíc 3x.

Navštívila nás výživová poradkyně, která nás v rámci projektového dne „Hravě, zdravě“ seznámila se zdravou výživou. Také jsme tu měli paní doktorku, která nám povyprávěla o práci lékaře. Pod jejím vedením jsme si na ně také chvíli hráli – naši plyšáci měli prvotřídní péči, která zahrnovala poslech fonendoskopem, očkování i zavázání bolavé končetiny 🙂

Část dětí, která nejezdí na plavání se zúčastnila i projektového dne se sklářkou, který se konal ve spolupráci se ZŠ Městec Králové. V plánu byl také projektový den se švadlenou, ale nakonec byl kvůli malému počtu dětí v týdnu jarních prázdnin přesunut.

Od témat souvisejících se zdravím jsme se přesunuli k času – povídali jsme si o dnech, měsících a připomněli jsme si, jaká máme roční období. Nezapomněli jsme ani na to, co děláme v průběhu celého dne. Také jsme se vydali na cesty časem. A abychom pořádně oslavili ten den navíc, uspořádali jsme karneval, který byl plný různých masek, tance a soutěží.

V březnu už se můžeme těšit na jarní témata 🙂